Global Korsanlıkla Mücadele Ekibi

Global Korsanlıkla Mücadele Ekibi

BSA eğitim, destek ve yaptırım yoluyla yasal yazılım piyasalarını global bir ölçekte genişletmeye çalışarak dünyanın başlıca korsanlıkla mücadele kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Kapsamlı çalışma ağı, avukatlık büroları ve kamu ilişkileri firmaları yoluyla BSA, tüm dünya piyasalarındaki üyelerine eşsiz kaynaklar sunmaktadır.

 

KelleyJodie L. Kelley

Korsanlıkla Mücadele Genel Danışman ve Kıdemli Başkan Yardımcısı

Jodie L. Kelley BSA'nın telif hakkı yaptırım etkinlikleri, korsanlıkla mücadele politika çalışması, internet suçuna karşı girişimleri, yazılım lisansı uyumluluğunu ve fikri mülkiyete saygıyı destekleyecek eğitim programları da dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası korsanlıkla mücadele programlarına öncülük etmektedir. Kelley tüm kurumsal konularda BSA'nın genel danışmanı olarak görev yapmakta, BSA'nın korsanlıkla mücadele programlarını yönetmekte ve BSA için Asya Pasifik, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Amerika Kıtasında danışmanlık hizmeti vermektedir. Tam Biyografi >>

 

Adam J. Coates

Ortak Genel Danışman

Adam Coates BSA'nın tüm dünyadaki yasal, kurumsal ve uyumluluk işlerini denetlemektedir. Coates, korsanlıkla mücadele kapsamında BSA paydaşlarına yasal, statejik ve veri odaklı analitik bir öneri sunmaktadır.  Coates, aynı zamanda, BSA'nın Kuzey Amerika'daki korsanlıkla mücadele yaptırım programlarına öncülük etmektedir.

BSA bünyesine katılmadan önce Coates, tüm dünyadaki müvekkillerine hukuk davası, yaptırım ve mevzuatla uyumluluk konularında farklı bir yelpazede danışmanlık hizmeti veren uluslararası çapta seçkin bir avukatlık bürosu olan O'Melveny & Myers LLP'nin Washington, DC ofisinde dava avukatı olarak hizmet vermiştir.
Coates, Pensilvanya Üniversitesi'nde hem Hukuk hem de Uluslararası İlişkiler lisans derecesine sahiptir. Coates, Columbia Bölgesi ve Pensilvanya Eyaleti'nin barolarına kabul edilmiştir. Coates, BSA'nın Washington, DC ofisinde görev yapmaktadır.

 

Sarah Coombes

EMEA Korsanla Mücadele Yönetim Direktörü

Sarah Coombes, BSA'nın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki korsanlıkla mücadele girişimlerine öncülük etmektedir. Coombes, BSA'nın EMEA yasal işler ekibini yönetmekte ve bölge genelinde yaptırım programına öncülük etmektedir. BSA'nın bölgesel korsanlıkla mücadele girişimleriyle bağlantılı olarak Coombes, BSA'nın uyumluluk pazarlama ve eğitim etkinliklerini denetlemektedir.

EMEA'daki yasal işler ekibine başkanlık etmek üzere 2005'te BSA bünyesine katılmadan önce Coombes 2001'de ortağı olduğu Londra menşeli bir avukatlık bürosu olan Bristows and Field Fisher Waterhouse'da 10 yıl boyunca fikri mülkiyet dava avukatı olarak görev yapmıştır.

Coombes, Hukuk diplomasını, aynı zamanda Tarih lisans derecesi aldığı Sydney'deki New South Wales Üniversitesi'nden almıştır. Coombes, BSA'nın Londra ofisinde görev yapmaktadır.


Georg Herrnleben

EMEA Uyumluluk Pazarlama Kıdemli Direktörü

Georg Herrnleben BSA'nın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki uyumluluk pazarlama etkinliklerini yönetmektedir. BSA bünyesine katılmadan önce Herrnleben birkaç yıl uluslararası medya sektöründe çalışmıştır. Herrnleben, BT danışmanlığı yapan MZ-Projects'te genel yayın yönetmeni olarak çalışmaya başladıktan sonra "Entertainment Markt" adlı Müzik, Film ve Oyun dergisinin yazı işleri müdürü ve 7th Level adlı yazılım geliştirme şirketinin Avrupa pazarlama direktörü olarak görev yapmıştır.

Herrnleben, Münih'te ve London School of Economics'te Tarih, Siyaset Bilimi ve İletişim eğitimi almıştır. Herrnleben, Münih Üniversitesi'nde Modern Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Herrnleben, BSA'nın Münih ofisinde görev yapmaktadır. 

 

Tarun Sawney

APAC Korsanlıkla Mücadele Kıdemli Direktörü

Tarun Sawney, BSA Asya Pasifik'teki tüm korsanlıkla mücadele etkinliklerine yön vermektedir. BSA üyelerine detaylı bir danışmanlık hizmeti veren Sawney, APAC genelinde ülke ülke özelleştirilmiş korsanlıkla mücadele çözümleri geliştirmiştir. Sawney, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe paydaşlarla irtibat kurmaktan sorumludur ve yazılım IPR korumasını iyileştirmek için gerekli mevzuat ve yaptırım değişikliklerine destek sağlayarak korsanlık sayısını azaltmak amacıyla polis ekibiyle birlikte çalışmaktadır.

BSA bünyesine katılmadan önce Sawney Sony Pictures, Twentieth Century Fox, Universal Studios, Warner Bros., Paramount ve MGM gibi önde gelen Hollywood stüdyolarını temsil ettiği Motion Picture Association of America APAC bölgesinde korsanlıkla mücadele alanında direktör yardımcısı olarak hizmet vermiştir. MPAA bünyesine katılmadan önce Sawney, Hong Kong Polis Teşkilatı'nda ve Londra Metropol Polis Birimi'nde hizmet vermiştir. Sawney, Hong Kong Üniversitesi Siyaset bölümünde Sosyal Bilimler lisans diploması almıştır. Sawney, akıcı bir şekilde Hintçe konuşabilmektedir ve Kantonca'ya eğilimi vardır. Sawney, Singapur'daki BSA APAC Bölgesel Ofisinde görev yapmaktadır.

BSA Hakkında

BSA | The Software Alliance (www.bsa.org), hükûmetler nezdinde ve uluslararası pazarda global yazılım sektörünün önde gelen destek kuruluşudur. Bu kuruluşun üyeleri arasında ekonomiye canlılık veren ve modern yaşamı iyileştiren yazılım çözümleri üreten dünyanın en inovatif şirketleri yer almaktadır. Washington, DC'deki genel merkezi ve dünyanın 60'ı aşkın ülkesindeki işletmeleriyle BSA, yasal yazılım kullanımına teşvik eden uyumluluk programlarına öncülük etmekte ve teknoloji inovasyonuna ve dijital ekonomiye yönelimde büyümeye teşvik eden kamu politikaları için destek sağlamaktadır.
Diğer >>


Techpost Facebook

İletişim
Medya soruları için:
EMEAmedia@bsa.org

Genel sorular için:
info@bsa.org

Bu web sitesiyle ilgili sorular için:
webmaster@bsa.org