Global Destek Ekibi

Global Destek Ekibi

Kamu politikası globaldir. BSA, kamu politikası yaklaşımında globaldir. Tüm dünyadaki hükûmetler ve çok taraflı kuruluşlarla birlikte çalışan BSA'nın global kamu politikası ekibi ticari yazılım sektörü, güçlü fikri mülkiyet koruması, patent reformu, siber güvenlik, ticaret engellerinin azaltılması ve ortaya çıkan diğer teknoloji politikası sorunlarında inovasyonu desteklemektedir.

 

Thomas Boué

EMEA Devlet İşleri Direktörü

Thomas Boué, BSA | The Software Alliance'ın Avrupa, Orta Doğru ve Afrika bölgesindeki kamu politikası etkinliklerini denetlemektedir. Boué, kamu politikası ve yasal gelişmeler konularında BSA üyelerine danışmanlık etmekte ve Hem Avrupalı hem de ulusal politika üreticileriyle BİT sektörüne yönelik görüşleri desteklemektedir. Boué, güvenlik ve gizlilik konularının yanı sıra fikri mülkiyet koruması seviyelerini iyileştirme ve açık pazarlar, adil rekabet ve bulut bilişim gibi yeni alanlarda teknoloji inovasyonunu desteklemeye öncülük etmektedir.

Boué, BSA bünyesine katılmadan önce teknoloji ve BİT ile ilgili çok sayıda politika konusunda müvekkillerine danışmanlık hizmeti verdiği, ABD kuruluşları ve sektör koalisyonları huzurunda onları temsil ettiği Weber Shandwick'te danışman olarak görev yapmıştır. Bu göreviyle Boué, aynı zamanda AB ve ABD telekom operatörleri için politika ve mevzuat danışmanı olarak hizmet vermiştir. Boué, bundan önce Paris Ticaret ve Sanayi Odası AB ofisinde görev almış, burada ticaret, eğitim ve iş gücü alanlarında AB kuruluşlarına yönelik lobicilik faaliyetlerinin yanı sıra KOBİ'ler ve iş uzmanları için AB işleriyle ilgili seminerlerin düzenlenmesinden ve yürütülmesinden sorumlu olmuştur.

Boué, Europa-Insitut (Saarbrücken, Almanya) İşletme Yüksek Lisans Derecesi'ne, Warwick (Birleşik Krallık), Saarland (Almanya) ve Lille II (Fransa) Üniversitelerinden Fransız, İngiliz, Alman ve Avrupa Hukuku alanında Entegre Yasal Çalışmalar Sertifikası'nın (üç yönlü ve üç dilde yüksek lisans derecesi) yanı sıra Fransa Lille II Üniversitesi Hukuk Lisans Derecesi'ne sahiptir. Boué, BSA'nın Brüksel ofisinde görev yapmaktadır.

BSA Hakkında

BSA | The Software Alliance (www.bsa.org), hükûmetler nezdinde ve uluslararası pazarda global yazılım sektörünün önde gelen destek kuruluşudur. Bu kuruluşun üyeleri arasında ekonomiye canlılık veren ve modern yaşamı iyileştiren yazılım çözümleri üreten dünyanın en inovatif şirketleri yer almaktadır. Washington, DC'deki genel merkezi ve dünyanın 60'ı aşkın ülkesindeki işletmeleriyle BSA, yasal yazılım kullanımına teşvik eden uyumluluk programlarına öncülük etmekte ve teknoloji inovasyonuna ve dijital ekonomiye yönelimde büyümeye teşvik eden kamu politikaları için destek sağlamaktadır.
Diğer >>


Techpost Facebook

İletişim
Medya soruları için:
EMEAmedia@bsa.org

Genel sorular için:
info@bsa.org

Bu web sitesiyle ilgili sorular için:
webmaster@bsa.org