Jodie L. Kelley

Jodie L. Kelley

Jodie L. Kelley BSA'nın telif hakkı yaptırım etkinlikleri, korsanlıkla mücadele politika çalışması, internet suçuna karşı girişimleri, yazılım lisansı uyumluluğunu ve fikri mülkiyete saygıyı destekleyecek eğitim programları da dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası korsanlıkla mücadele programlarına öncülük etmektedir. Kelley tüm kurumsal konularda BSA'nın genel danışmanı olarak görev yapmakta, BSA'nın korsanlıkla mücadele programlarını yönetmekte ve BSA için Asya Pasifik, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Amerika Kıtasında danışmanlık hizmeti vermektedir. Telif haklarıyla ilgili en büyük sektörü temsil eden BSA, tüm dünyada 60'ı aşkın ülkede hizmet vermektedir.

Kelley, BSA'ya girmeden önce ABD'nin konut ve ipotek piyasalarına likidite, istikrar ve alım gücü sağlamak üzere ABD Millet Meclisi izniyle kurulan devlet destekli bir kuruluş niteliğindeki Fannie Mae'de altı yıl boyunca Başkan Yardımcısı ve Genel Danışman Yardımcısı olarak hizmet vermiştir. Kelly burada şirketin hukuk davası portföyünü ve hükûmetle ilgili çeşitli sorulara vereceği yanıtları yönetmekten sorumlu olmuştur. Kelly, aynı zamanda antitröst ve dolandırıcılıkla mücadele gibi konularda şirkete danışmanlık etmekten sorumlu olmuştur. Kelly, daha önce medeni hukuk davalarında ve mevzuata yönelik davalarda uzmanlaştığı ve bidayet ve temyiz mahkemeleri ve ülke genelindeki mevzuat kurumları huzurunda davalara baktığı Washington'daki Jenner & Block şirketinin iş ortağı olarak görev almıştır.

Kelly, New Orleans'lıdır ve Commonwealth Academy Yönetim Kurulu üyesidir. Kelly, Harvard Hukuk Fakültesi Hukuk bölümü yüksek lisansı ve Pensilvanya Eyalet Üniversitesi Sosyal Bilimler lisans derecesi almıştır.